Tasuta transport pakiautomaatidesse alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Eesti aja lood, 10. osa [DVD]

  • 2008, ERR
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 1 tööpäeva jooksul

Laos saadaval

8,95 €

Püsikliendile 8,50 €

Lisainfo

*DVD-R

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood kestis 22 aastat (1918-1940). Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja rezhissöör Indrek Kangur.


Füürer kutsub koju. 1939. aasta sügisel, Poola sõjakäigu lõppemise järel kutsus Hitler saksa rahvast ühte hoidma. See oli märguanne tuhandete baltisakslaste ümberasumiseks Eestist ja Lätist Saksa valdustesse. ümberasujate edasine saatus oli paraku üsna vintsutusterohke.

Baasid. 1939. aastal allakirjutatud Eesti ja Nõukogude Liidu lepingu alusel hakati Läänemaale ning saartele rajama Nõukogude Liidu sõjalisi baase: lennuvälju, sadamaid ja polügoone. Eestil tuli esialgse leppe kohaselt majutada 25 000 võõrsõjaväelast. Nõukogude Liit andis aga peagi teada uutest vajadustest - baasid täitsid suure osa Eesti territooriumist ja sõjaväelaste arv neljakordistus. Peagi oli Eesti okupeeritud.

Valimisfarss. 1940. aasta juunis, pärast Nõukogude valitsuse ultimaatumit ja suure hulga punaväelaste sissemarssi kulges Eesti riigi saatus Kremlis koostatud stsenaariumi järgi: võimule pandi vasakpoolsetest avaliku elu tegelastest koosnev valitsus, kiirelt korraldati riigivolikogu valimised... Nõukogude Liidul oli vaja oma okupatsioonile seadusliku pöörde ilme anda.

Viimane vaatus. Augustis 1940 annekteeriti Eesti Nõukogude Liidu koosseisu. Vahetusid loosungid, sümbolid, riiklik korraldus. Eesti Vabariigi võimu- ja vaimuinimesed kogesid esimestena uue võimu füüsilist vägivalda, järgnesid massirepressioonid. Kehtima hakkas stalinlik ENSV konstitutsioon.
  Laen...
Lisan ostukorvi...