Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Eesti aja lood, 4. osa [DVD]

  • 2008, ERR
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 5-10 tööpäeva

8,95 €

Püsikliendile 8,50 €

Lisainfo

*DVD-R

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood kestis 22 aastat (1918-1940). Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja rezhissöör Indrek Kangur.


14. Majandusmured. Euroopa majandus oli Esimese maailmasõja lõppedes üsna keerulises seisus. Nii ka Eestis - tööstushooned olid varemetes, transiitveod ei toiminud. Ometi suudeti juba mõne esimese rahuaastaga majanduselule alus rajada. Tähtis samm oli oma raha väärtuse kindlustamine. Juhtiv osa oli riigimees Otto Strandmanil.

15. Korravalvurid. Politseinik kui korravalvur on igas riigis vajalik. Ta peab olema autoriteetne ametiisik. Millised olid korravalvurid ja kuidas olid lood turvalisuse ja korraga Eestis üle 80 aasta tagasi?

16. Mässukatse. 1. detsember 1924 andis noorele Eesti riigile veel ühe raske kogemuse - kommunistide relvastatud mässukatse. Selle mahasurumine ei võtnud küll palju aega, kuid ohvreid oli mõlemal poolel. Riik tegi sündmusest omad järeldused.

17. Kaitseliit. Iseseisvuse esimestel aastatel sai selgeks, et riigi ja inimeste kodude kaitset ei saa ainuüksi sõjaväe või politsei hooleks jätta. Vabatahtliku liikmeskonnaga Kaitseliidus nähti organisatsiooni, mille toimimine on tõhus ja ülalpidamine odav. Ometi on Kaitseliidu ajaloos olnud nii tõuse kui mõõnu.
  Laen...
Lisan ostukorvi...