Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Eesti aja lood, 5. osa [DVD]

  • 2008, ERR
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 5-10 tööpäeva

8,95 €

Püsikliendile 8,50 €

Lisainfo

*DVD-R

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood kestis 22 aastat (1918-1940). Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja rezhissöör Indrek Kangur.


18. Lipp, vapp ja kroon. Iga riigi jaoks on oluline, missugune on tema lipp ja vapp ning millised näevad välja rahatähed tema kodanike taskutes. Eesti riiklike sümbolite kujunemislugu on värvikas.

19. Vähemusrahvused. 1925. aastal jõustus Eestis vähemusrahvuste kultuurautonoomia seadus. See seadus võimaldas toimekat ja turvalist olemist siia erinevatel aegadel tulnud või sattunud muulastele. Kuidas elasid sõjaeelses Eesti Vabariigis rannarootslased, juudid, baltisakslased ja venelased?

23. Eesti ehitab. Vene tsaaririigi kubermangulinnast Revalist sai 1918. aastal Eesti Vabariigi pealinn Tallinn. Pealinn ja ka kõik teised Eesti linnad vajasid uusi esindushooneid, koole, elumaju. Eesti arhitektid projekteerisid, ehitajad ehitasid. Eestiaegsed hooned on tänagi hinnas.

24. Kriis. Eesti majandus leidis kiiresti koha teiste seas ja pidi kaasa tegema kõik maailmamajanduse tõusud ning mõõnad. Üks suur langus algas 1929. aasta nn. mustal neljapäeval suure börsikrahhiga Ameerikas. Eestisse jõudis kriis mõned aastad hiljem.
  Laen...
Lisan ostukorvi...