Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Eesti aja lood, 6. osa [DVD]

  • 2008, ERR
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 5-10 tööpäeva

8,95 €

Püsikliendile 8,50 €

Lisainfo

*DVD-R

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood kestis 22 aastat (1918-1940). Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja rezhissöör Indrek Kangur.


25. Vabadussõjalased. Vabadussõda oli Eesti riigi loomise olulisim võitlus. Seepärast on loomulik, et sõjas käinud meestele tegi riik soodustusi ja rahvas austas neid eriliselt. 1932. aastal loodud Vabadussõjalaste Keskliit oli aga väga ambitsioonikas ja tuli välja poliitiliste nõudmistega. Vabadussõjalaste (vapside) liikumine tõi kaasa suuri muutusi Eesti noores demokraatias.

26. Riigipööre. 12. märts aastal 1934 on üks pöördelisi päevi Eesti ajaloos. Miks asendus demokraatia hoopis teistsuguse - autokraatse võimumudeliga? Oli see poliitikute võimuvõitluse, vabadussõjalaste lärmakuse või veel millegi kolmanda tulemus? Euroopa elas II maailmasõja eelses ajas.

29. Uusasundused. Pikavere, Peresaare, Pillapalu, Lepplaane, Mustamäe... ja paljud muudki külanimed tulid Eesti kaardile 1930. aastatel kui uusasundused. Riigi toel hakati kodusid rajama senistele metsa- ja soomaadele. Osa asundusi ei saanudki valmis, sest ajalugu tegi pöörde.

30. Ringhääling. Eesti ringhäälingu tehniline varustus oli algusaegadel üks Euroopa moodsamaid. II maailmasõja eelses Eestis oli kümmekond raadiovastuvõtjaid tootvat ettevõtet ja eestikeelne raadio on 1926. aastast alates rikastanud kuulajate maailmapilti. Raadiotööd on teinud paljud väljapaistvad inimesed, mõned neist lausa legendaarsed.
  Laen...
Lisan ostukorvi...