Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Eesti aja lood, 7. osa [DVD]

  • 2008, ERR
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 5-10 tööpäeva

8,95 €

Püsikliendile 8,50 €

Lisainfo

*DVD-R

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood kestis 22 aastat (1918-1940). Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja rezhissöör Indrek Kangur.


31. Tasalülitamine. Vaikiv ajajärk, autoritaarse võimu periood, Pätsu aeg... aeg, mis algas 12. märtsil 1934. aastal ja lõppes juunipöördega. Mõne aasta sisse mahtus mitu eestlaste rahvustundele olulist algatust, majandusliku elujärje tuntav tõus ja samas demokraatlike vabaduste piiramine.

32. Eesti metsandus. Metsa kasvatamise ja majandamisega on Eestis tegeldud aastasadu. Iseseisvusaja algusest hakati kujundama oma riiklikku metsade majandamise ja metsanduse asjatundjate koolitamise süsteemi.

33. Eesti laevandus. Eesti on mereäärne riik, aga kuivõrd on ta mereriik? Laevandusel on siinmail olnud paremaid ja halvemaid aegu. Igatahes on nii meresõit kui laevaehitus omal ajal eestlastele tööd ja leiba andnud ning riigile kuulsust ja jõukust toonud.

34. Ilusad eesti asjad. Ilusad eesti asjad said 1937. aastal Pariisi maailmanäitusel mitmeid auhindu. Rahvakunst ja moodne euroopalik disain üheskoos kujundasid eestlaste maitset, kodusid ja elukeskkonda. Tollased asjad tunduvad tänagi ilusad.
  Laen...
Lisan ostukorvi...