Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Üks poiss vaatas tähti [CD]

Tarneaeg: Kuni 5 tööpäeva

15,75 €

Püsikliendile 14,96 €

Lisainfo

“Üks poiss vaatas tähti” on kitarrist/laulja Märten Krossi esimene isiklik täispikk stuudioalbum. Plaadile on salvestatud üksteist lugu, mille muusika ja tekstide autor on Märten. Plaadil teevad kaasa ka tuntud Eesti muusikud (Toomas Rull, Kiur Aarma jt.).
Kitarristina on Märten Kross varem mänginud ansamblites Just Knud Qvigstad ja Mr. Lawrence, samuti avaldanud Jaan Söödiga kahemeheplaadi “Eile, täna, homme” (2015). Kross on varasemalt tegelenud ka filmiprodutsendina, millest suurimaks tööks on mängufilm “Georg”, ning avaldanud romaani “Hullumäng” (Tammerraamat 2014).

Album “Üks poiss vaatas tähti” on inspireeritud tänapäeva kiirest elutempost kõrvale astumisest ja maale elama kolimisest. Kogu plaadil salvestatud materjal on kirjutatud viimaste aastate jooksul Kassaris, Hiiumaal elades. Plaadile talletatud muusika on omamoodi ajatu ja meditatiiivne, valdavalt akustilise kõlapildiga. Pisut jazzilik jutustus, kus ei puudu ka hoog.

“Maal elamine on aidanud elule pisut teist vaatenurka leida, tutvuda praegusel ajajärgul Eestis maal elamise võimalustega ja sügisõhtutel taevasse vaadata,“ kirjeldab albumi lugude tagamaid Märten. ““Ma korjan oma killud maast…” - see laulurida tuli kuskilt mõned aastad tagasi ja tundus ilusa kujundina. Panin selle igaksjuhuks kirja ja ühel päeval lisandus “justkui kivid rannaliivalt”. Umbes nii need laulud sündinud ongi, kogunedes kildudena minusse ja nüüd on lõpuks ka sealt plaadile saanud. Väga tore protsess, selline muusikaline endaavastamine.“

"Üks poiss vaatas tähti":

Lugude nimekiri

Plaat 1
 1. Üks poiss vaatas tähti
 2. Kui ring saab täis
 3. Sosinal
 4. Meelesillad
 5. Kõik mis olen kunagi ma olnud
 6. Lendame koos
 7. Kuuvalgel ööl
 8. Taeva insener
 9. Võibolla homme
10. Kunagi ei ole hilja
11. Tähetolm

  Laen...
Lisan ostukorvi...