Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Valga filmitrusti Hallitus lühifilmid [DVD]

  • 2019
  • Formaat: DVD
Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Laos saadaval

9,95 €

Püsikliendile 9,45 €

Lisainfo

Eesti NSV-s Valga linnas ja lähistel 1980-ndatel tegutsenud anarhistliku amatöörfilmitrusti Hallitus (tuumikuks Kalmer Aunapu, Tiit Ambos, Tõnis Asson) egiidi all sündinud kunstilised filmid. DVD pani kokku Hanno Valdmann ja see sisaldab ka vestlust Kalmer Aunapu ja Tõnis Assoniga.

FILMID

„Colonel Smith“ (1985)
USAst saabub kolonel Smith, kes teeb „ühes suures heas riigis“ paksu pahandust (tapab seenelise, laseb raudteesilla ühes rongiga õhku, mürgitab kaevu jne). Tegijad avaldavad lootust diversandi tabamiseks linateose järgmises osas, seda aga ei tulnudki.

„11 hemorroidi“ (1985)
Sketšid põletavatel päevakohastel teemadel (prügimäelt luksuskorterisse, niitev surm, lehmapoisid, doonori meelespea, kopikakorjajate konkurss, bensiinilüps, kuidas sooja saada ehk kütame õhku, rohelised baretid ehk koristaja paneb korra maksma, raharöövel kassasabas). Viimaks saab karikas täis ja vesi tõmmatakse peale.

„Jõulumuinasjutt“ (1986)
Jõuluvana ja päkapikk kohtavad teekonnal laste juurde erinevaid takistusi. NB! Tegu pole lastefilmiga.

„Ironman“ (1987; plaadil 2 versiooni)
Ulmefilmi tegevus toimub Valga ajalooliselt äratuntavates kohtades. Võtete käigus tuli tegemist teha ka kohalike miilitsatega. Robot eksitab gangstereid-pangaröövleid. Kes ta aga on ja kes on tema peremees? Mõlema variandi süžee on sama, aga esineb väikseid lahknevusi (näiteks lisandub duubelversiooni hobusemees, kelle vankrile pätid hüppavad; ise on see aga mõni minut lühem).

„Jäneseaasta“ (1987)
Kaemuslik eksperimentaalfilm unenäolisest ärkamisest. Läbivalt suures plaanis.

„Sürrogaat“ (1986)
Fragmentaarse ülesehitusega teos sisaldab muuhulgas ülevaadet prügikasti sisust, kaskadööritrikke ja plastiliinanimatsiooni.

„Viis lumivalget lille“ (1985)
Õudusfilm, kus on kasutatud Valga hotelli „Säde“ ja ühe korteri võimalusi. Ajakirjanik Jean-Pierre Bertrandt saabub uurima saladuslikke surmajuhtumeid ühes hotellitoas, kuid head see talle ei too. Filmile eelnevad kinoringvaated „Paha poiss Pariisis“ ja „Lennuväljal“.

„Tundmatu Hallitus“
Kätkeb filmidest välja jäänud katkeid, kuid ka iseseisvaid lõike. Pakub võimaluse jälgida tegijate katsetusi ja fantaasia liikuvust.


"Colonel Smith":

  Laen...
Lisan ostukorvi...