Hea klient! Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Tarneaeg: 10-20 tööpäeva

42,99 €

Püsikliendile 40,84 €

Lisainfo

Esitavad:
Liisi Koikson - vokaal
Kristjan Randalu - klaver
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Kaspars Putninš - dirigent

Veljo Tormise sünniaastapäevaks ilmunud vinüülplaadile "Aastaaegade laulud" on salvestatud Veljo Tormise teoste seaded Liisi Koiksoni, Kristjan Randalu, Ülo Kriguli, Sander Mölderi, Kaspars Putninši ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori koostöös.

Plaadi idee sai alguse Veljo Tormise 90. sünniaastapäevaks valminud muusikalavastusest "Ringlemisi", kus kasutati Tormise vähemtuntud vokaalloomingut. Muusikalist materjali, kus läbiv teema on looduses vahelduvad aastaajad, arendasid edasi heliloojad Ülo Krigul ja Sander Mölder ning solistid Liisi Koikson ja Kristjan Randalu. Uue hinguse on saanud plaadile jäädvustatud Tormise vokaalminiatuurid "Neli kildu", "Kimbuke tähti", "Kolm lille" ja "Nukrad viivud".

“Mitte mina ei kasuta rahvaviisi, vaid rahvaviis kasutab mind.” Veljo Tormis on üks neist heliloojatest, kellel on õnnestunud oma loomingus orgaaniliselt ühendada sõnad ja viis – filosoofiline sõnum ja selle muusikaline väljendus. Olles ühtviisi tugev nii kontseptuaalselt kui kompositsiooniliselt. Olles veendunud vanade lauluallikate vääramatuses, samas mõistes, et laulu edasivoolamiseks tuleb neile uued sängid üles seada. Olles korraga nii keele- ajaloo- kui lauluõpetaja.

Siin plaadil oleme jätkanud samu radu. Laulu allikaks on Tormise originaallooming. Oleme seda edasi lauldes järginud tema õpetust – tunne algallikaid, aga tunneta ka aega enese ümber. Tormis tegutses ajas, mil laulu üks olulisemaid edasi kandmise viise oli kirjateel – muusika noodikirja panemine ja seeläbi taasloomine. Praegusel ajal on noodikirja kõrvale (taas) tekkinud teisigi edasi laulmise viise, mis omakorda avardavad kirjapandu võimalusi. Laul kestab, kuni ta kostab. Nii võime vast oma tegevusegi kohta öelda, et “mitte meie ei kasuta Tormist, vaid Tormis kasutab meid.”

Salvestatud ERRi stuudios 25.- 26. veebruaril 2021.

Lugude nimekiri

Plaat 1
1. Kingin sulle kimbukese
2. Kevadeootus
3. Kevad
4. Kullerkupp
5. Pääsusilm
6. Meelespea
7. Sügislaul
8. Talveootus
9. Talv
10. Armastus

Vaata lisaks

  Laen...
Lisan ostukorvi...