Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Lõõtsalood Setomaalt 2 [CD]

Tarneaeg: Kuni 5 tööpäeva

13,95 €

Püsikliendile 13,25 €

Lisainfo

Lõõtsalood Setomaalt

Vanasti mängis iga pillimees tantsulugusid omal moel, nii nagu lugu oli meelde jäänud ja kuidas enda kõrvale paremini kõlas. Oluline oli tantsuks sobiv rütm ja loole omane harmoonia. Nii on vanadelt salvestustelt võimalik leida väga erineva viisiga padespaane, krakovjakke ja kasatšokke. See on põnev ja avastamist vääriv teekond 20. sajandi seto külapillimeeste muusikamaailma.
Toomas Valk soovib arhiivisalvestustelt tabada seto pillimeeste omapäraseid rütme ja viisivariante ning tuua vanad pillilood ja mängustiil seto külapidudele tagasi. Setomaal elades hoiab ta elus külapillimeeste traditsiooni ning annab enda oskusi edasi seto noortele.
Plaat on järjeks 2015. aastal ilmunud plaadile “Lõõtsalood Setomaalt”.

ENGLISH: Traditional accordion tunes from Setomaa (South East Estonia)

This CD presents traditional tunes from a special cultural region called Setomaa in South East Estonia. It is the sequel to the 2015 release “Lõõtsalood Setomaalt” (Tunes from Setomaa).
In the old days, each village musician played folk tunes in their own way; it depended on how they remembered them and how they thought it sounded best. The most important thing was the rhythm for dancing and the characteristic harmony. Toomas Valk aims to catch this unique playing style from archive records and bring these old dance tunes back to Seto village parties.
  Laen...
Lisan ostukorvi...