Hea klient! Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Mart Saar - maailmapilguga rabalaulik: Kogutud soololaulud, I [CD]

Tarneaeg: 1-3 tööpäeva

Laos saadaval

17,99 €

Püsikliendile 17,09 €

Lisainfo

Esitavad: Iris Oja (metsosopran / mezzo-soprano) (1-8, 12-18, 22-27, 31-33), Taavi Tampuu (bariton / baritone) (9-11, 19-21, 28-30), Kadri-Ann Sumera (klaver / piano)

*Sisaldab esmasalvestusi / Includes first recordings

"Plaadil on 34 laulu, nendest 12 esmasalvestust ja veel mitmeid, mille ainus teadaolev salvestus on raadio arhiivi sügavustes. Tegime valiku nii kunst- kui rahvalaulude seast. Huvitava nüansina salvestasime mitmed laulud kaks korda erinevate lauljatega - Saar ei suutnud oma loometuhinat sageli peale punkti panemist ohjeldada ja tegi paljudele lauludele hiljem täiendusi-muutusi, mis enam või vähem laulu iseloomu muudavad.

Ilma Mart Saareta on keeruline eesti muusikalugu ette kujutada - koos Tobiase ja Elleriga oli ta üks meie omapärase muusika alusepanijaid, üks esimesi julgeid, kes rajas omale tee üksildasest metsatalust suurlinna Peterburi ja sealt tagasi, oma kodumaa kultuuri looma ja sellele oma nägu kujundama. Minu jaoks on Saar neist kolmest heliloojana põnevaim - alati otsiv, alati ootamatu, tohutult detailipeen ja helikeelelt väga mitmekihiline, omapärane ja vaheldusrikas. Tema loomingus peegelduvad mõjud Chopinilt, Griegilt, Rahmaninovilt, Skrjabinilt, Schönbergilt, rahvamuusikast - aga alati väga isikupärases Saare-kastmes. Ikka kostab tema muusikast armastust Eestimaa karge looduse vastu - veetis ta ju suure osa oma elust kodutalus Hüpassaares, kus tegi igapäevaselt pikki jalutuskäike metsas ja rabas. Ürgse looduse ja Eesti ajaloo taju ühelt ning kursisolemine tolle aja modernse maailmamuusikaga teiselt poolt inspireeriski meid valima seeria alapealkirjaks "Mart Saar - maailmapilguga rabalaulik".

Mart Saare teoste nimekirjas on üle 150 tervikuna säilinud soolo- ja ansamblilaulu klaveri saatel - seda on seni enim eesti muusikas. Mitmed tema kaunitest lauludest on jõudnud eesti lauljate standardrepertuaari ja korduvalt salvestatud, kuid enamus on teenimatult vähe tuntud ja ligi veerand (enamasti rahvaviise kasutavatest lauludest) siiani üldse salvestamata. Seda lünka soovimegi koos Iris Oja ja teiste partneritega täita ja siin on esimene pääsuke sellest sarjast." (Kadri-Ann Sumera)

Lugude nimekiri

Plaat 1
 1. Vaikus
 2. Ju valgus tõstab tiibu
 3. Oh mina väike mehikene
 4. Ei ole hulgas laulijada
 5. Jaan läeb jaanitulele
 6. Halb hein
 7. Kõrs kahiseb
 8. Leidsin aiast linnupesa
 9. Oh mina väike mehikene II
10. Kodu
11. Sa kõige armsam mulle
12. Kadakad
13. Kedrates
14. Hällilaul
15. Oh tie valjud vanemad
16. Eide õpetus hauast
17. Haldjate laul
18. Tantsulaul
19. Must lind
20. Nõel
21. Hällilaul II
22. Sõõrumäele
23. Liugu laugu
24. Kari koju!
25. Mis sääl kõnnib
26. Tuulisel rannal
27. Kalamehe laul
28. Kus on kurva kodu
29. Latvade kõne
30. Vaikus II
31. Üks suu
32. Unelaul
33. Pilved sõudvad

Vaata lisaks

  Laen...
Lisan ostukorvi...