Hea klient! Tasuta transport pakiautomaati alates 50-eurosest ostust!

Ostukorv:

0 toode(t) - 0,00 €
Ostukorvis pole tooteid.

0

Põhja Konn [CD]

Tarneaeg: 10-20 tööpäeva

14,99 €

Püsikliendile 14,24 €

Lisainfo

"Kui võtta märksõnadeks "meri", "laine", "laev", "taevas" ja "lend", siis nende abil on võimalik ühte ringi tõmmata kõik Põhja Konna kasutatud laulusõnad. Mida võiks see tähendada, jäägu edaspidiseks mõtlemiseks, kuid on nii või teisiti selge, et korduvatest motiividest hoolimata ei ole praegu tegemist merelaulude kogumikuga. Põhja Konn ei ole ansambel, kes kasutaks liialt otseütlevaid tekste, suur veteväli pole ainult vesi - kuigi ta on mõnikord sedagi. Laulud ja tekstid mõjuvad kujundisse rüütatud sõnumitena, lahendused ulatuvad selgemast allegooriast (Jakob Liivi "Võitlus") kuni keerulisema metafoorikani (Alveri "Selle ilma igav kainus"). Sellele lisaks võiks mõnel juhul tähele panna unenäoliselt mõjuvaid visioone, näiteks ansambliliikmete oma tekstides. Aga ka Koidula ja Juhan Liivi Eestist kõnelevast luulest on valitud nägemuslikud näited, mis võiksid näidata nende loomingut veidi teises valguses, kui tavaliselt harjutud.

Kujundid ja nägemused, aastakümnete tagant leitud värsid ja helikeel. Lisaks neile märksõnadele on minu jaoks oluline ka see, et progerockiliku põhjaga Põhja Konn esindab rockmuusika suurejoonelisemaid võimalusi ning ka tekstide valik käib sellega kokku. Meri, taevas ja Põhja Konn - suured asjad on nad kõik ja neid pole võimalik mitte märgata.

(TÜ eesti kirjanduse lektor, ajakirja Keel ja Kirjandus toimetuskolleegiumi liige, Eesti Kirjanduse Seltsi ja Eesti Kirjanike Liidu liige Mart Velsker - tükk albumi "Põhja Konn" eessõnast.)

"Pigilind":

Lugude nimekiri

Plaat 1
1. Võitlus
2. Põhja Konn
3. Tähetund
4. Ärkamine
5. Hulkuv laev
6. Pigilind
7. Ümarruut
8. Mängivad pillid, kuu on vees
9. Selle ilma igav kainus
10. Ilu
11. Kas ma Eestit unes nägin?

Vaata lisaks

  Laen...
Lisan ostukorvi...